Служители на „Икономическа полиция” и разследващи полицаи от СДВР разкриха две имотни измами за около 280 000 лв. |
|
|
|
04-02-2012 в раздел
Афери
• Източник:
Информационна агенция "Фокус"
|
Служители на „Икономическа полиция” и разследващи полицаи от СДВР разкриха две имотни измами, съобщиха от пресцентъра на МВР. Сделките са на стойност около 280 000 лева. В следствения арест за 72 часа е задържан авторът на деянията – известен на полицията 36-годишен мъж. На 20 декември 2011 година адвокатът на собственик на два апартамента в кв. „Слатина” сигнализирал в столичната дирекция за продажбата на жилищата на ул. „Живко Николов” без знанието на притежателя. През март миналата година собственикът получил в наследство тристаен и двустаен апартамент, както и гараж от починала жена, която живеела в Сърбия.
След подадения сигнал в столичната дирекция е образувано досъдебно производство и екип от икономически и разследващи полицаи започнали работа по случая. В хода на разследването служителите на реда констатирали, че едното жилище е продадено на баща и дъщеря от Варна за 71 000 евро, а другото - за 140 000 лева на жител на Харманли, който го препродал много скоро след сделката. Полицаите установили още, че през март 2011 г. А.А. (36 г.) от гр. Любимец предложил на своя позната - Л.К. (56 г.) да спечели малко пари, без да й съобщи в подробности, че я замесва в извършване на имотна измама. Мъжът взел от нея личната й карта, преснимал я и след няколко дни й дал готово фалшиво пълномощно, с което починалата възрастна жена я упълномощава да продаде двата апартамента.
А.А. измислил цялата схема: негов авер - Д.П. на 28 години се представил пред жената за брокер и тя не заподозряла нищо нередно. Д.П. я придружавал до всички институции, за да извади необходимите за продажбата на жилищата документи – скици, данъчни оценки и др., които впоследствие били предавани на А.А. Пред бъдещите купувачи се явил отново фалшивият брокер Д.П. и не след дълго двете сделки на стойност около 280 000 лв.били изповядани пред нотариус с използване на фалшивото пълномощно. Така А.А. получил и сумите от продажбата на двата апартамента, а новите собственици не разбрали, че са станали жертва на имотни измами.
Вчера измамникът А.А. е задържан в полицията и приведен в следствения арест. Софийска районна прокуратура му повдигнала обвинение по чл. 210 ал.1, т.5 от НК. Известният на полицията за измами и многократно задържан за шофиране в нетрезво състояние остава в ареста за 72 часа. Разследващите разпитали и другите участници в извършените престъпления - Д.П. и Л.К. Д.П. също има богато криминално минало – регистриран е за въоръжен грабеж, грабеж и кражби, както и за ползване на фалшив документ за самоличност. Разследващият екип продължава работата по документиране на престъпната им дейност.
|
 |
|
|



 |
|
|
| Адвокат от имотната мафия с фалшива диплома |
| 10-05-2012 Афери |
Адвокат, който беше част от една от най-сериозните групи за имотни измами в София, се оказа, че е и с фалшива диплома за юрист. Документът менте лъснал след проверка на полицаите от Велико Търново. Те установили, че през април 2004 година столичанинът Константин Томов дошъл в старопрестолния град и подал молба да бъде вписал в местната адвокатска колегия.
|
|
|
| Хванаха Трайчо Манекена, присвоил големи имоти |
| 01-03-2012 Афери |
От „Икономическа полиция" разкриха незаконно присвояване на три апетитни имота в столицата. Авторите на измамите са Т.Т. на 69 г. - Трайчо Манекена и Н.Т. на 52 г. от София. Мъжете са подправили документи, за да се сдобият с парцели в софийския квартал „Манастирски ливади", посочват от МВР. Срещу двамата известни на полицията се води досъдебно производство и са им повдигнати обвинения от Софийска районна прокуратура.
|
|
|
| Служители на „Икономическа полиция” и разследващи полицаи от СДВР разкриха две имотни измами за около 280 000 лв. |
| 04-02-2012 Афери |
Служители на „Икономическа полиция” и разследващи полицаи от СДВР разкриха две имотни измами, съобщиха от пресцентъра на МВР. Сделките са на стойност около 280 000 лева. В следствения арест за 72 часа е задържан авторът на деянията – известен на полицията 36-годишен мъж. На 20 декември 2011 година адвокатът на собственик на два апартамента в кв. „Слатина” сигнализирал в столичната дирекция за продажбата на жилищата на ул. „Живко Николов” без знанието на притежателя. През март миналата година собственикът получил в наследство тристаен и двустаен апартамент, както и гараж от починала жена, която живеела в Сърбия.
|
|
|
| Хазяйка държа квартирант за заложник |
| 12-01-2012 Афери |
Хазяйка и нейн приятел държаха повече от 3 ч квартирант като заложник, докато не им плати 2 150 лв. обезщетение заради напускане на жилището, съобщи МВР. Екшънът се разиграл около 20 ч. в бл. 27, вх. Б в кв. Малинова долина в София. Двамата дори заплашили 23-годишния наемател с пистолет. Сигнала в полицията подал другият квартирант, който бил пуснат от хазяйката, за да търси отнякъде парите.
|
|
|
| Пращат дело за жилищни измами на “Антимафия” |
| 06-01-2012 Афери |
Делото срещу боса на жилищната мафия по морето Здравко Донев-Капона ще се гледа в спецсъда, а не в Бургаския окръжен съд. Очаква се 80-те тома по мегаделото да бъдат прехвърлени в София скоро. Бургаският съдия Денчо Стоянов, на когото първоначално бе разпределено делото, вече е изпратил разпореждане за прехвърляне на казуса, обясни самият той.
|
|
|
 |
|
|
|
Категории Новини:
|